Dodkepu.lv dibinātāji ir Ilze un Nikolajs Kravcovi

Mūsu stāsts sākās ar pirmo suni Sibīrijas haskiju Rendu. Abi jau no bērnības viemēr esam skatījušies un raudājuši par fimu „Pamesti sniegos” „Hačiko” un līdzi jutuši citām suņuku filmām, bet nekad abiem nebija prātā doma, ka būsim haskiju saimnieki. Vienmēr, redzot haskijus vai malamutus, mums abiem ietrīcējās sirsniņa, bet tajā laikā domājām, ka tā tiešām ir ļoti liela atbildība un tā enerģija, kas mīt šajos suņos, ir spēcīgāka nekā atomreakcija. Skatoties ss.com un citos sludinājuma portāls, cik daudz suņu un citu dzīvnieku tiek pamesti vai atdoti patversmēs, nāk raudiens. Cik bieži tur nonāk haskijs un, protams, tā cilvēku bezadbildība - paņemt mazu, mīļu, pūkainu spēļmantiņu un realitātē, kad tie pieaug un pieaug, arī viņu enerģija viņiem līdz . Viņi nonāk patversmēs... Labākajā gadījumā. 

Rendu ss portālā uzgāja Nikolajs. Rendas pirmais saimnieks vairs nespēja par viņu rūpēties, un viņš bija gatavs jebkuram atdot mīļo meiteni. Tā ģimenē 2015.gada 18. oktobrī pievienojās gandrīz gadu jaunā Sibīrijas haskija meitene RENDA. 

Rendas dzimšanas diena ir 18.novembris.

Uzsākot kopdzīvi ar Rendu, mēs sapratām, ka Renda tiešām ir hiperaktīva meitene un viņai nepietiek ar spēlēšanos ar citiem suņiem voljērā, un mēs nolēmām sākt Rendu trenēt kā sporta suni. Lasījām dažāda veida literatūru, kā strādāt ar haskijiem, kuri jau vēsturiski ir darba suņi. Iegādājāmies pirmos sporta iemauktus un kanikrosa ekipējumu. Sākām trenēties, velkot bērnu ragaviņas un tajā ieliktu svaru, taču pie tā Renda ātri vien pierada un strauji uzņēma ātrumu, taču nenogura. Rendas pirmās sacensības bija Latvijas čempionāts 2016 un Baltic Winter championship 2016 minipūlinga disciplīnā. Labākais Rendas rezultāts ir 15:43 - priekš pirmās reizes labi. 

Nākamās sacensības 

Tālāk Rendas spēkus nolēmām izmēģināt Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotajās minipulinga sacensībās  „ĀTRĀK! SMAGĀK! TĀLĀK!”  

Minipulings ir disciplīna, kurā suns 100 m garu distanci pievar maksimāli ātri, velkot 50 % no sava svara, velkamais svars var mainīties dažādās sacensībās.

"ĀTRĀK! SMAGĀK! TĀLĀK!” 2017 gadā Pieaugušo suņu grupa - kuces: 12 mēn. - 8 gadi (3 smaguma vilkšanas distancēs atsevišķi pa grupām. 50 m – 100m - 100m ) 3.posmu kopsummā Renda ieguva 3.vietu. 


Iemīlot Rendu un iemācoties sadzīvot ar viņu, mēs sapratām, ka ar viņu mums ir par maz, jo viņa ir viena, un mēs esam divi, braucot uz sacensībām, iepazināmies ar cietiem haskijiem un nolēmām ka mums ģimenei ir vajadzīgs pieaugums, Renda piekrita un 2017.gada naktī no 30.aprīļa un 1.maiju dāvāja mums 5 meitas.


Kamēr mazās Rendas meitas auga, 2017.gada vasarā Nikolajs ar Rendu pirmo reizi piedalījās Stirnu Buka kanikrosa posmos.