Dodkepu.lv dibinātāji ir Ilze un Nikolajs Kravcovi

Mūsu stāsts sākās ar pirmo suni Sibīrijas haskiju Rendu. Abi jau no bērnības viemēr esam skatījušies un raudājuši par fimu „Pamesti sniegos” „Hačiko” un līdzi jutuši citām suņuku filmā, bet nekad abiem nebija prātā doma, ka busim haskiju saimnieki. Vienmēr redzot haskijus vai malamutus mums sirsniņa abiem ietrīcējās, bet nu tai laikā domājām, ka tā tiešām ir ļoti liela atbildība un tā enerģija kas mīt šajos suņos, tā ir spēcīgāka nekā atom reakcija. Tāpat skatoties ss.com un citus sludinājuma portālus cik daudzi suņi un dzīvnieki tiek pamesti vai atdoti patversmēs ...  raudiens nāk. Cik bieži tur nonāk haskijs un protams tā cilvēku bezadbildība paņemt mazu mīļu, pūkainu spēļmantiņu un realitātē, kad tie pieaug un pieaug arī viņu enerģija viņiem līdz tie nonāk patversmēs................. tas ir labākajā gadījumā. 

Rendu ss portālā uzgāja Nikolajs. Rendas pirmais saimnieks vairs nespēja par viņu rūpēties un viņš bija gatavs jebkuram atdot mīļo meiteni. Tā ģimenē 2015.gada 18. oktobrī pievienojās gandrīz gadu jaunā Sibīrijas haskiju meitene RENDA. 

Rendas dzimšanas dienas ir 18.novembris.

Uzsākot kopdzīvi ar Rendu mēs sapratām, ka Renda tiešām ir hiperaktīva meitene un viņai nepietiek ar spēlēšanos citiem suņiem voljērā, un mēs nolēmām sākt Rendu trenēt kā sporta suni. Lasījām dažāda veida literatūru, kā strādāt ar haskijiem, kuri jau vēsturiski ir darba suņi. Iegādājāmies pirmos sporta iemauktus un kanikross ekipējumu. Sākām trenēties velkot bērnu ragaviņas un tajā ieliktu svaru, taču pie tā Renda ātri vien pierada un ātri uzņēma ātrumu, taču nenogura. Rendas pirmās sacensības bija Latvijas čempionāta 2016 un Baltic Winter championship 2016 minipūlinga disciplīnā. Labākais Rendas rezultāts bija 15:43 priekš pirmās reizes labi. 

Nākamās sacensības 

Tālāk Rendas spēkus nolēmām izmēģināt Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotajās minipulinga sacensībās  „ĀTRĀK! SMAGĀK! TĀLĀK!”  

Minipulings ir disciplīna, kurā suns 100 m garu distanci pievar maksimāli ātri velkot 50 % no sava svara, velkamais svars var mainīties dažādās sacensībās.

"ĀTRĀK! SMAGĀK! TĀLĀK!” 2017 gadā Pieaugušo suņu grupa - kuces: 12 mēn. - 8 gadi (3 smaguma vilkšanas distancēs atsevišķi pa grupām. 50 m – 100m - 100m ) 3.posmu kopsummā Renda ieguva 3.vietu. 


Iemīlot Rendu un iemācoties sadzīvot ar viņu, mēs sapratām, ka ar viņu mums ir par maz. Jo viņa ir viena un mēs esam divi, braucot uz sacensībām iepazināmies ar cietiem haskijiem un nolēmām ka mums ģimenei ir vajadzīgs pieaugums, Renda piekrita un 2017.gada naktī no 30.aprīļa un 1.maiju dāvāja mums 5 meitas.


Kamēr mazās Rendas meitas auga 2017.gada vasaru pirmo reiz Nikolajs ar Rendu aizvadīta Stirnu Buka kanikrosa posmos. 

0
   🌅 Vasaras/ Bez sniega sezona ☀             ❆ Ziema/ Sniega sezona ☃ 
 .